İçeriğe geç →

24) Serbest Tüketici ve Limitleri

“Serbest tüketici olarak tedarikçilerden elektrik enerjisi temin etmeniz halinde, tedarikçiler size halihazırda elektrik almakta olduğunuz kurumla olan tarifeniz üzerinden belli bir oranda indirim yapar. Elektrik tüketiminiz incelenerek size özel bir indirim oranı belirlenir. Bu indirim oranını içeren sözleşmenin yürürlüğe girdiği günden itibaren mevcut tarifeleriniz üzerinden anlaşmış olduğunuz indirim oranı kadar indirimli fiyattan elektrik almaya başlarsınız.”

Kaynak: http://www.serbesttuketici.com/

Serbest olmayan tüketici: Elektrik enerjisi ve/veya kapasite alımlarını sadece, bölgesinde bulunduğu görevli perakende satış şirketinden yapabilen gerçek veya tüzel kişiyi ifade eder.
Serbest tüketici: Kurul tarafından belirlenen elektrik enerjisi miktarından daha fazla tüketimde bulunması veya iletim sistemine doğrudan bağlı olması nedeniyle tedarikçisini seçme serbestisine sahip gerçek veya tüzel kişiyi ifade eder.
Serbest tüketici limiti: Her yılın 31 Ocak tarihine kadar Kurul tarafından belirlenerek yayımlanan elektrik enerjisi miktarını ifade eder.

Elektrik Piyasasında Serbest Tüketicilik İşlemleri Yol Haritası

SerbestTuketiciyolharitasi

Kaynak: http://www.epdk.gov.tr/

Yıllara Göre Serbest Tüketici Limitleri

Serbest Tketici Limiti Analiz

Kategori: Enerji Üzerine Yazılarım

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

%d